Kto powinien wspomagać stawy

28-01-2021

Wspomaganie stawów jest konieczne zwłaszcza w podeszłym wieku. Jak dbać o stawy i jakie tabletki na stawy wybierać, aby cieszyć się nieskrępowanymi ruchami przez wiele, wiele lat? Jakie preparaty są najchętniej polecane przez lekarzy i pacjentów?

Doskonałe zdrowie przez wiele lat

Jak wskazują badania, na nasze stawy ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest nasz tryb życia. Okazuje się, że osoby, które o wiele częściej uprawiają sport i cieszą się lepszą kondycją fizyczną mają zdecydowanie mniej problemów w późniejszym życiu ze stawami. Czasem jednak takie uwarunkowania są związane z naszą genetyką. Nie da się ukryć, że to po rodzicach i dziadkach dziedziczymy skłonności do zapadania na różnorakie choroby. Jeśli więc Twoja babcia czy dziadek sięga po kapsułki na stawy to możesz się spodziewać, że i Ty będziesz musiał wspomagać się tego rodzaju preparatami.

 

MyVita Silver Stawy Pro Complex 50 kapsułek

Czy można przed tym uciec?

Z roku na rok rośnie ilość osób przekonanych, że aktywność fizyczna pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji przez wiele lat. Czasem jednak może się okazać, że to właśnie uprawianie sportu doprowadza do problemów ze stawami. Wspomaganie tych niepozornych części ciała powinni wziąć na pewno pod uwagę biegacze i inni sportowcy, którzy wiele czasu poświęcają na treningi. Podczas uprawiania sportu powstają również często urazy, które później przez wiele lat dają o sobie znać. Warto więc uprawiać sport z głową i ostrożnie, aby zminimalizować ryzyko kontuzji, które będziemy odczuwać przez wiele, wiele lat. Na szczęście na ratunek osobom, których stawy są obciążone przez ciągłe treningi czy kontuzje przychodzą producenci leków. W aptekach czy internetowych sklepach z lekarstwami znajdziemy mnóstwo produktów takich, jak kapsułki lub saszetki na stawy czy kości. Oczywiście, są także inne formy leków, jak na przykład balsam torfowy.

 

MyVita SILVER Witamina K2+D3 60 kapsułek KOŚCI ODPORNOŚĆ

 

Zdrowe stawy seniora

Bez wątpienia na stawy uwagę swoją powinni zwrócić także seniorzy, dla których przygotowana została większość propozycji aptek czy sklepów z suplementami diety. Dostępne tam tabletki na stawy to produkty pozwalające na odbudowanie chrząstki i nadanie jej odpowiedniego poślizgu. Oczywiście tabletki na stawy dostępne są w szerokim zakresie cenowym tak, że każdy senior znajdzie tutaj coś dla siebie. Nie da się ukryć, że to właśnie seniorzy są narażeni najbardziej na urazy związane z narządami ruchu, ponieważ z wiekiem pojawiają się coraz większe problemy z prawidłowym funkcjonowaniem wielu narządów. Warto więc wtedy sięgnąć po tabletki na stawy czy specjalne saszetki do rozpuszczenia w wodzie, aby zminimalizować te problemy. Należy pamiętać przede wszystkim o regularnym zażywaniu takich środków, co w przypadku seniorów może stanowić pewne wyzwanie. Jeśli chcemy cieszyć się w podeszłym wieku zdrowymi stawami powinniśmy zadbać również o odpowiednio zbilansowane posiłki, które dostarczają do organizmu wiele potrzebnych składników odżywczych.

 
 

Staflexis 30 tabletek ZDROWE MOCNE STAWY

Zdrowe stawy to gwarancja swobodnych ruchów nawet w podeszłym wieku. Dlatego też niezależnie od tego, czy znajdujemy się w grupie ryzyka (seniorzy, sportowcy) czy też nie zawsze powinniśmy dbać o to, aby pielęgnować swoje stawy. Regularnie zażywane tabletki na stawy mogą nam zdecydowanie pomóc w utrzymaniu dobrej formy przez długie lata.