Zadbaj o prawidłowe widzenie

01-12-2020

Nasz wzrok to jeden z najważniejszych narządów. Niestety, długotrwała praca przy urządzeniach elektronicznych, różne choroby czy brak regularnych ćwiczeń prowadzą do problemów z oczami. Co należy zatem robić, aby ustrzec się przed tymi kłopotami?

Dlaczego wzrok jest tak istotny?

Wzrok jest nam niezbędny do wykonywania praktycznie każdej codziennej czynności. Trzeba zatem zrobić dosłownie wszystko, aby zadbać o jego odpowiednią kondycję. Bóle oczu negatywnie wpływają również na nasze samopoczucie. Są one dość często związane z bólami głowy i sprawiają, że wykonywanie codziennych obowiązków jest praktycznie niemożliwe.

Co przyczynia się do przemęczenia oczu?

Najczęściej jest to wielogodzinna praca przy urządzeniach elektronicznych. Wielu ludzi wpatruje się przez ten cały okres w ekran komputera czy laptopa, co bez wątpienia musi odbić się na kondycji wzroku. Szczególnie wtedy, kiedy pracownicy nie stosują specjalnych okularów z powłoką antyrefleksyjną i nie robią sobie przerwy w czasie wykonywania obowiązków. Częstym powodem bólu oczu jest także fakt, że wiele osób chodzi w nie do końca dobrze dopasowanych okularach. Są także pracownicy, którzy w ogóle nie mają takich przedmiotów, ponieważ wydaje mi się, że z ich wzrokiem jest wszystko w jak najlepszym porządku. Jeśli tak jednak nie jest, to wzrok męczy się próbując dostrzec wszystkie potrzebne detale, co oczywiście wpływa na przemęczenie tego narządu.

Wiele osób także narzeka na problemy z oczami, które związane są z różnymi reakcjami alergicznymi. Również różne warunki atmosferyczne jak wiatr wpływają na to, że oczy są przemęczone i ich kondycja nie jest na najwyższym możliwym poziomie. Na problem z bolącymi oczami narzekają także kierowcy, którzy muszą mocno wytężać wzrok, aby niczego nie przeoczyć. Szczególnie tyczy się to osób, które prowadzą pojazdy w porze nocnej. Za problemy z oczami odpowiadają też różne choroby (jak choćby cukrzyca).

Co stosować na wzrok?

Hyabak nawilżające krople do oczu to skuteczny produkt, który stosuje mnóstwo zadowolonych klientów. Krople do oczu HYABAK to tzw. „sztuczne łzy” przynoszące ulgę w przypadku: zmęczenia oczu, nadmiernego łzawienia, uczucia podrażnienia lub pieczenia, swędzenia powiek, a także wrażenia piasku lub ciała obcego pod powiekami.

 

Hyabak nawilżające krople do oczu bez konserwantów 10 ml

Nie zaszkodzi także wspomagać się luteiną. Suplement diety Nutrof Total zawiera witaminy i mikroelementy o działaniu antyoksydacyjnym, zeaksantynę, luteinę, niezbędne kwasy tłuszczowe Omega-3 i wyciąg z winogron zawierający 5% resweratrolu. Selen, cynk, miedź, witamina C i  witamina E przyczyniają się do ochrony struktur komórkowych przed uszkodzeniem oksydacyjnym.

Nutrof Total z Wit. D3 x 60 kaps.

 

Warto stosować także preparat który utrzymuje okolice oczu w czystości nie naruszając jednocześnie naturalnej bariery ochronnej skóry wokół oczu, jednym z nich jest Blephaclean Chusteczki do higieny.

Blephaclean Chusteczki do higieny powiek 20 sztuk

Jak jeszcze możemy zadbać o oczy?

Istotne jest, aby zbadać stan wzroku i dobrać odpowiednie okulary. Jeśli często pracujecie przy komputerach, to przydadzą wam się okulary antyrefleksyjne. Przynajmniej raz na godzinę powinniście zrobić sobie też kilka minut przerwy od wykonywania obowiązków.

Wykonuj regularnie ćwiczenia

Ważne jest też to, aby systematycznie wykonywać ćwiczenia na oczy. Wszystko po to, aby także w ten sposób zredukować zmęczenie i doprowadzić do stanu pełnej używalności ten narząd.